Yurt dışındaki Türklere çağrımızdır!

1- Ekmeğini yediğiniz ülkeyi kötülemeyin. “Düzenim var gelemiyorum”, “Türkiye cennet”, “Burada taharet musluğu bile yok” gibi söylemleri bırakın. Adam gibi söyleyin alım gücü ve refahı yüksek bir ülkede yaşamaktan memnuniyet duyduğunuzu. Dürüstçe Türkiye’de yaşamak istemediğinizi, binbir türlü ekonomik, sosyal ve eğitimsel zorlukla karşılaşacağınızı söyleyin.

2- Üç beş kuruş paraya aldığınız lüks araçlarla Türk Milletine üstten bakmayın. Aşağılamayın.

3- Bulunduğunuz ülkede üst mevkilere gelin. Kritik iş alanlarında sizler söz sahibi olun. Birbirinizle ticaret yapın. Yabancı ülkelerin Milletvekili, Senatörü, iş adamı, hatta Bakanı olun. Taksici, dönerci, Uberci olmayın!

4- Lobicilik yapın. Türkiye’nin çıkarlarını el altından savunun. Türkiye’ye iş bağlayın. Meclislerinden Türkiye lehine kararlar alınmasını sağlayın. Politik baskı yapın.

5- İhtiyaç fazlası paranızı Türkiye’de değerlendirin. Birikimlerinizi Türk Bankalarında bulundurun.

6- Bulunduğunuz yabancı ülkede LGBTİ ve aile yapısını bozucu muhtelif oluşumları destekleyin. Ayrılıkçı grupları destekleyin. Yabancı milletlerin kültür yapısını bozan faaliyetleri destekleyin.

https://www.facebook.com/insanustuturk

1 yorum

  1. Çok basit bir çerçeveden genelleştirerek yazılmış bir yazı. Aslında her konu başlı başına ayrı açılardan incelenerek sosyoloji ekonomik ve siyasi boyutlardan ele alınıp yazılsa daha az önyargı ve genelleme olurdu. Yurtdışında olduğu gibi malesef türk halkı içinde ayrışmış ve sağlam bir diaspora oluşturamamanın her daim eksikliğini yaşamıştır ve yaşayacak. Bu tür yazılar birleştirici değil daha tepeden bakıp kontratından uzaklaştırılıp önyargıları daha derinleştiren bir yazı olmuş.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s