AVRUPA'NIN SONU

AVRUPA’NIN SONU

Çoğu insanın bilmediği şey ise şu; eğer Atlas okyanusundaki dev sıcak su akıntıları olmasaydı ve Avrupa’ya sıcak hava dalgaları göndermeseydi, Avrupa şuan Sibirya soğukluğunda bir yer olacaktı.

Avrupa’yı besleyen bu sıcak su akıntıları, küresel ısınmayla birlikte buzulların erimesiyle yavaş yavaş etkisini kaybediyor. Bu sebeple her geçen yıl Avrupa’da sıcaklıklar biraz daha düşüyor, donarak ölme vakaları da artıyor. Önümüzdeki yıllarda bu düşüş daha da hızlanacak ve yaklaşık 700 milyon insanın yaşadığı bu coğrafya, artık yaşanmaz bir hale gelecek.

Peki bu 700 milyon insan nereye gidecek?

Bizce, ülkelerini kaybetmeden hemen önce, ellerindeki tüm güçle “yeni yaşam alanları” elde etmek için savaşacaklar. Bu duruma en uygun bölge ise Kuzey Afrika, Anadolu ve Ortadoğu coğrafyası.

Eğer bilimi iyi öğrenmez, geleceği öngörmez ve gerekli tedbirleri almazsanız, bu dünyada yaşayamazsınız. Biz Avrupa’nın bu geleceği gayet iyi analiz ettiğini biliyoruz. O günlere kadar yaşayabilmek ve ısınma problemini çözmek için, kendi kendine yeten enerji santralleri ve tüm Avrupa’yı saran enerji hatları kuruyorlar. Bu önlemlerle yaklaşık 30 yıl daha kazandılar.

Peki ya sonra? Sonrasına biz ne kadar hazırız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s